SPOTKANIE KLUBU KSIĄŻKI "WESTEROS"

„Carrie” Stephena Kinga zawiera elementy thrillera, horroru i fantasy, a także powieści młodzieżowej. Czytelnicy przyznali jej średnią ocenę 7,37 / 10. Nie jest to z pewnością najlepszy utwór literacki jaki czytali, ani nawet najlepsze dzieło Stephena Kinga, ale klubowiczom spodobała się oryginalna fabuła, sposób narracji, a także wyraziste postacie bohaterów. Zauważono również, że pomimo kilkudziesięciu lat, które upłynęły od publikacji „Carrie” poruszane w niej problemy prześladowania i hejtu w społeczności szkolnej są wciąż na czasie, a wielu współczesnych uczniów może się identyfikować z postaciami z tej książki.

Podczas spotkania klubowicze obejrzeli także film oparty na przeczytanej lekturze. Była to najnowsza adaptacja (z 2013) w reżyserii Kimberly Peirce. Wszystkim podobało się uwspółcześnienie „Carrie”, ale zauważono, że potencjał powieści nie został całkowicie wykorzystany.

Na następnym spotkaniu planowane jest omówienie książki autorstwa Jojo Moyes „Zanim się pojawiłeś”.

Dodano: 24 Styczeń 2019
Odwiedzin: 192739