DWA RAZY AWANS DO PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI JAGIELLOŃCZYKA

Gimnazjalistki z Dziewiątki w barwach UKS Jagiellończyk wywalczyły awans do półfinału Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kategorii kadetek.

Organizatorem Mistrzostw Województwa był Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie. W turnieju wzięło udział 11 zespołów. Pucharowy system rozgrywek jest bardzo trudny dla zawodniczek walczących nie tylko z przeciwnikiem, ale także z wiatrem, słońcem, parzącym w stopy piachem. Przegranie dwóch meczów po kolei wyklucza z dalszej walki. Na szczęście zawodniczki UKS Jagiellończyk, podopieczne Izabeli Łukaszuk i Konrada Rechnio, reprezentujące nasze miasto nie pozwoliły na wyeliminowanie ich przed dojściem do pierwszej czwórki stawki. Sukces jest o tyle większy, że w pierwszej czwórce uplasowały się dwa zespoły. Dz w składzie: UKS Jagiellończyk I - Stella Łukaszuk, Julia Hałabuda (III miejsce), UKS Jagiellończyk II - Iwaniuk Karolina, Mitura Magdalena (IV miejsce). .Dziewczęta zostały powołane do kadry województwa w siatkówce plażowej i od 24.06. będą pracować na zgrupowaniu w Puławach.
Mistrzostwa wygrały dwie drużyny TPS Lublin.
Półfinał Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 2-4.07.2018r. w Lublinie.
Szczególne podziękowania za użyczenie boiska dla bialskiej AWF. Bez tego nie moglibyśmy uczestniczyć w rozgrywkach.

To jest już drugi sukces w siatkówce plażowej. Dziewczęta z dziewiątki 12.06 zdobyły w reprezentacji SP-9 wicemistrzostwo województwa w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (Stella Łukaszuk, Julia Hałabuda, Gabriela Pomorska). Wywalczyły awans do Finału Ogólnopolskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej.

Dodano: 19 Czerwiec 2018