XXXI OGÓLNOPOLSKI ZJAZD RODZIN SZKÓŁ IMIENIA JANA PAWŁA II

Delegacja naszego gimnazjum 15 czerwca 2018 r. uczestniczyła w XXXI Ogólnopolskim Zjeździe Rodzin Szkół imienia Jana Pawła II. Ogólnopolska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II powstała 20 listopada 1998 roku. Zrzesza szkoły z terenu całej Polski oraz z zagranicy, których Patronem jest św. Jan Paweł II. Każdego roku w innej szkole odbywają się spotkania dyrektorów i przedstawicieli tych szkół. Celem spotkań jest poznawanie i pogłębianie nauczania Patrona, wymiana doświadczeń oraz integracja. Gospodarzem tegorocznego spotkania był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Obchody, przebiegały pod hasłem „Idźmy w przyszłość z nadzieją”. Rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz, w obecności ks. Biskupa Kazimierz Gurdy, Biskupa Siedleckiego oraz duchowego opiekuna Rodziny Szkół im. Jana Pawła II ks. Biskupa Henryka Tomasika, Biskupa Radomskiego. Druga część uroczystości odbyła się w szkole, w której uczestniczyli Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski, Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty, Małgorzata Kiec dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej, Lucjan Kotwica Starosta Powiatu Radzyńskiego, Jerzy Rębek Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski, Wiesław Mazurek Wójt Gminy Radzyń Podlaski oraz wójtowie gmin sąsiadujących i przedstawiciele szkół im. Jana Pawła II z całej Polski oraz Wilna. Program artystyczny był wykonany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Następnie konferencję wygłosi ks. dr Grzegorz Stolarski, opiekun duchowy diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej, doktor filozofii i wykładowca na Uniwersytecie Siedleckim. Świadectwem podzieli się Państwo Joanna i Jacek Wronowie z Częstochowy, rodzice Glorii cudownie uzdrowionej za wstawiennictwem Jana Pawła II. Piątkowy Dzień Zjazdu zakończył koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo oraz występ uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II z Ulana – Majoratu.

Link do zdjęć z uroczystości zamieszczamy poniżej:

ZJAZD_RODZIN_SZKÓŁ_IMIENIA_JANA_PAWŁA_II

Dodano: 18 Czerwiec 2018