DZIEWIĄTKA WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Gimnazjalistki z Dziewiątki pokonały Szóstkę w Finale Powiatu w siatkówce plażowej, w rejonie okazały się lepsze od dziewcząt z Radzynia Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego, Strzyżewa i Łomaz. Zwycięstwo w mieście i rejonie dało awans  Stelli Łukaszuk, Julii Hałabudzie i Gabrieli Pomorskiej (trener Izabela Łukaszuk) do grona sześciu najlepszych szkół w województwie. Gimnazjalistki z Dziewiątki pokonały Szóstkę w Finale Powiatu w siatkówce plażowej, w rejonie okazały się lepsze od dziewcząt z Radzynia Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego, Strzyżewa i Łomaz. Zwycięstwo w mieście i rejonie dało awans  Stelli Łukaszuk, Julii Hałabudzie i Gabrieli Pomorskiej (trener Izabela Łukaszuk) do grona sześciu najlepszych szkół w województwie.

Finał wojewódzki odbył się na pięknych obiektach do siatkówki plażowej (3 boiska) w Międzyrzecu Podlaskim . W wtorek 12 czerwca 2018r. podopieczne Izabeli Łukaszuk zdobyły wicemistrzostwo województwa, ulegając w finale Gimnazjum ze Świdnika.

Warto podkreślić sukces Małgorzaty Kurasińskiej, która właśnie dostała powołanie do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Zawodniczka UKS Jagiellończyk, uczennica klasy III gimnazjum i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w dziewiątce, która dostała zaproszenie na dwie trzydniowe konsultacje treningowe do Spały przeszła pozytywnie weryfikację i od września będzie już uczennicą SMS Spała. Wszystkie w/w zawodniczki - Julia Hałabuda, Stella Łukaszuk, Gabriela Pomorska i Małgorzata Kurasińska w maju zostały powołane przez Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie do kadry województwa. Reprezentowały nasze województwo na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kaliszu.

Dzięki uprzejmości AWF-u dziewczęta   mogły wziąć udział w rozgrywkach w siatkówce plażowej. AWF użyczył swoje obiekty do plażówki i dzięki temu dziewczęta mogły przygotować się do rozgrywek. Dziewiątka nie posiada obiektu sportowego do gry w siatkówkę plażową.

Dodano: 12 Czerwiec 2018