SZKOLNA WYCIECZKA W BIESZCZADY KLASY 2B ORAZ 2D

W dniach 21-25 maja 2018 r. odbyła się szkolna wycieczka uczniów klas 2B oraz 2D w Bieszczady. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć wiele atrakcji turystycznych, korzystając przy okazji ze wspaniałej pogody.

Bieszczady to cudowne miejsce na turystycznej mapie naszego kraju, pełne zabytków i interesujących miejsc. Jest to również jedno z najbardziej zielonych miejsc Europy.

Ważnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie zapory na Solinie, która jest największą w Polsce budowlą hydrotechniczną. Zwiedzać można ją zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. W pierwszym przypadku spacerujemy koroną zapory mając po jednej stronie taflę wodną otoczoną wzgórzami, a po drugiej betonową ścianę biegnącą pionowo w dół. Jest to naprawdę niesamowity, zapierający dech w piersiach widok.

Prawdziwą lekcją historii dla uczniów była gra terenowa podczas której uczniowie odwiedzili nieistniejącą wieś Bereźnica Niska i jej okolicę, podczas której dowiedzieli się o zawirowaniach historycznych tego miejsca pod koniec drugiej wojny światowej.

Ogromnym przeżyciem była dla wszystkich wyprawa piesza na Połoninę Caryńską. Z początku pojawiło się kilka obaw odnośnie kondycji fizycznej i warunków pogodowych, ale szybko okazało się, że wszystkie obawy są zbyteczne. Także pogoda była dla nas łaskawa - jakby na zamówienie!

Uczniowie i opiekunowie mieli okazję przekonać się również o niewątpliwych zaletach turystycznych Bieszczad podczas spływu pontonowego Sanem, co było dla nich kolejną próbą ich sprawności fizycznej.

Uczestnicy wyjazdu mieli także okazję wziąć udział min. w dyskotece w pianie, szkoleniu Bieszczadnika oraz zobaczyć wiele innych atrakcji turystycznych takich jak wzniesienie Chatka Puchatka z pięknym widokiem na Solinę.

Pięć dni spędzonych w Bieszczadach były więc dla uczniów nie tylko czasem zwiedzania, ale też odkrywania nowych miejsc i poznawania interesujących, ale też ważnych historii i faktów. Były bez wątpienia inspiracją dla dalszych podróży po Polsce i pogłębiania o niej wiedzy.

Opiekunami wycieczki byli Pani Anna Korolczuk, Pani Anna Jakubowska oraz Pan Grzegorz Chwalczuk.

Dodano: 27 Maj 2018