XV KONKURS RECYTACJI POEZJI ROSYJSKIEJ „STROFY POD SAMOWAREM”

Witold Nowaszczuk z klasy 2d  został
laureatem konkursu „Strofy pod Samowarem”

XV Konkurs Recytacji Poezji Rosyjskiej „Strofy pod samowarem” odbył się 14 kwietnia  w  IV LO w Siedlcach. W konkursie wzięło udział 60 uczniów z Siedlec,  powiatu siedleckiego oraz sąsiadujących powiatów. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Organizatorem było Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Jak powiedziała p.Ewa Jagiełło, koordynator całego przedsięwzięcia, celem konkursu  było nie tylko pobudzanie zainteresowania uczniów nauką języka obcego , pogłębianie wiedzy z jego zakresu, ale również zachęcanie młodzieży do wyrażania własnej ekspresji oraz interpretacji treści poetyckich. Konkurs obejmował  recytację  poezji rosyjskiej w oryginale.

Naszą szkołę reprezentował Witold Nowaszczuk, który recytował wiersz Władimira Wysockiego pt. „Диалог у телевизора”. Zdaniem jury, zaprezentował on bardzo wysoki  poziom zdolności językowych i artystycznych, co pozwoliło mu stanąć na najwyższym stopniu podium. Za swoją prezentację otrzymał cenne nagrody, dyplom  i owacje na stojąco od licznie zgromadzonej publiczności, co poskutkowało powtórną recytacją.

Ucznia przygotowała p. Anna Szewczuk, nauczyciel języka rosyjskiego w naszej szkole.   Jest to kolejny sukces ucznia z języka rosyjskiego,  obdarzonego wieloma talentami nie tylko językowymi, ale i aktorskimi.   Będziemy mogli go usłyszeć w naszej szkole  na  majowym wieczorze poetyckim,  na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Gratulujemy!!!

Dodano: 24 Kwiecień 2018