UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WALCZĄ O WYJAZD DO WARSZAWY NA OBRADY SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

Uczniowie klasy 2d Krzysztof Szyc oraz Daniel Wróbel walczą o udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży, które odbędą się w dniach 31 maja-1 czerwca w Warszawie. Uczestnicy mają za zadanie zrealizować projekt, którego temat w tym roku brzmi "Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej".

Krzysztof i Daniel zdecydowali się upowszechniać wiedzę o Władyslawie Grabskim, pośle Sejmu Ustawodawczego, twórcy reformy walutowej II RP oraz późniejszym premierze. Relacje z zrealizowanych projektów stanowią podstawę do rekrutacji uczestników XXIV sesji SDiM. Uczniowie zabrali swoją klasę do bialskiego muzeum na lekcję otwartą pt. "Biała i bialczanie w XX- leciu międzywojennym" oraz lekcję na wystawie na temat bialczan walczących o niepodległość. Odwiedzili także uczniów klasy I IV L.O w Białej Podlaskiej, gdzie mieli okazję poprowadzić żywą lekcję historii. Na koniec udali się na Jarmark Michałowy podczas którego badali wiedzę mieszkańców miasta na temat Władysława Grabskiego za pomocą ankiet. Takie same ankiety wypełniali rownież ich klasowi koledzy i koleżanki oraz uczniowie IV L.O po lekcji przeprowadzonej przez uczniów. Ankiety stanowią część badawczą ich zadania rekrutacyjnego. Opiekunem chłopców jest p. Grzegorz Chwalczuk.

Aby dowiedzieć się więcej o sytuacji Polski i Polaków po odzyskaniu niepodległości oraz wyborach do Sejmu Ustawodawczego, klinij w poniższy link:

Polska_i_Polacy_po_odzyskaniu_Niepodległości.pdf

Dodano: 29 Marzec 2018