BIEG TROPEM WILCZYM 2018

W dniu 4 marca br. delegacja z naszej szkoły wzięła udział w obchodach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Po mszy świętej delegacja z naszej szkoły udała się pod siedzibę Zakładu Karnego składając kwiaty pod tablicą upamietniającą Żołnierzy Wyklętych po czym uczniowie wzięli udział w biegu Tropem Wilczym.

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

W 2017 roku w biegu Tropem Wilczym wzięło udział ok. 60 000 uczestników z 281 miast: 229 miast-partnerów, 6 miast zagranicznych (Wilno, Londyn, Nowy Jork, Chicago, Herdorf-Dermbach, Ingleburn), 41 miast (w ramach biegów garnizonowych) oraz 5 misji wojskowych za granicą (Kosowo, Afganistan, Irak, Kuwejt, Bośnia i Hercegowina), gdzie hołd Żołnierzom Wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierze, ale również żołnierze z  USA, Węgier, Danii, Ukrainy itd.

Dodano: 04 Marzec 2018