DZIECI POWSTANIA 44

Czy wojna jest dla dzieci? Co zrobilibyście w podobnej sytuacji?

Musical „Dzieci Powstania ‘44” Alternatywnego Teatru Tańca i Studia Musicalowego LUZ kierowany jest do odbiorcy w każdym wieku. Scenariusz spektaklu inspirowany jest wspomnieniami dzieci z Powstania Warszawskiego zawartymi w książkach: Dzieci ’44 – Jerzego Mireckiego, Asiunia – Joanny Papuzińskiej, Kamienie też czasem płaczą – Bogumiła Janusza Żórawskiego. Poprzez piosenki walczącej Warszawy oraz taniec współczesny musical  skłania widzów do refleksji i udowodnia, że patriotyzm jest trendy. Spektakl pozbawiony jest brutalnych scen.

Honorowy Patronat nad musicalem objęło Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Dzieci Powstania 1944.

Więcej zdjęć zobaczysz na stronie Bialskiego Centrum Kultury, organizatora wydarzenia w naszym mieście:

Dodano: 29 Listopada 2017