UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ 99. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazjo 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Uczniowie pod opieką Pani mgr Agnieszki Mironiuk przygotowali akademię w trakcie której przedstawiono wspomnienia z czasów walki o niepodległość.

Nasi uczniowie brali również udział w miejskich obchodach rocznicy odzyskania niepodległości na bialskim Placu Wolności.

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.

Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelali krew za utraconą Ojczyznę. Pomimo usilnych prób naszych nieprzyjaciół, którzy walczyli ze wszystkim, co wiąże się z naszym narodem, nie zdołano zabić ducha polskości. Żadnemu z zaborców nie udało się narzucić naszym rodakom swojej kultury i języka w ramach tzw. procesów rusyfikacji i germanizacji. Polacy odzyskując niepodległość po ponad 100 latach „niebytu” – co jest fenomenem na skalę globalną – po raz kolejny udowodnili zaś, że są jednym z najbardziej niestrudzonych i najbardziej dumnych narodów świata.

Dodano: 11 Listopada 2017