WIZYTA NA CMENTARZU

W sobotę (28.10) uczniowie naszej szkoły udali się na groby żołnierzy poległych za naszą ojczyznę oraz miejscową ludność cywilną zamordowaną z rąk najeźdźców, które znajdują się na cmentarzu parafialnym przy ulicy Janowskiej.

Na cmentarzu znajduje się wiele zbiorowych, indywidualnych, anonimowych, a nawet symbolicznych grobów o historycznym znaczeniu. Są to mogiły żołnierzy poległych w walkach w obronie ojczyzny. Odwiedziliśmy min. mogiły zbiorowe 150 żołnierzy polskich poległych w bitwie polsko - bolszewickiej w 1920 r., mogiły żołnierzy polskich poległych w walce z Niemcami pod Dubowem 18 IX 1939 r.  oraz symboliczny grób 13 mieszkańców Białej Podlaskiej, żołnierzy AK, rozstrzelanych w trakcie publicznej egzekucji na Placu Wolności przez hitlerowskich okupantów.

Organizatorem zbiórki zniczy oraz wyjścia na bialski cmentarz był Pan Grzegorz Chwalczuk.

Dodano: 28 Październik 2017