WYCIECZKA NA POKAZY Z FIZYKI

Uczniowie klasy 7a, 7b,7c, 7d, 2e, 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce na pokazy z fizyki na UMCS.

Zwiedzaliśmy lubelskie podziemia to ok. 280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Trasa powstała w wyniku połączenia kilkunastu z licznych staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI w., czyli stulecia największej świetności Lublina. Zostały one częściowo połączone korytarzami i w ten sposób pod miastem powstał podziemny labirynt. Spacer zabytkowymi piwnicami staromiejskimi, który już sam w sobie dostarcza wielkich emocji, jest jednocześnie wędrówką w czasie pozwalającą odkryć przeszłość miasta. Historię rozwoju przestrzennego Lublina przybliżają makiety ukazujące miasto od VIII w. n. e., poprzez średniowiecze i wiek XVI.

Uczniowie obserwowali pokaz eksperymentów z różnych działów fizyki: elektrostatyki, mechaniki, akustyki. Uczniowie byli zainteresowani omawianą tematyką, brali czynny udział podczas ich przeprowadzania.

Opiekunami wycieczki byli : Agnieszka Dudyk, Agnieszka Kasak, Katarzyna Borysiuk, Urszula Szafrańska Daniluk.

Dodano: 30 Wrzesień 2017