Budujemy wspólnie „ŻYWY POMNIK” OJCA ŚWIĘTEGO

11 października 2009 r. w całej Polsce był obchodzony IX  Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież  Wolności”. Jan Paweł II mawiał: WOLNOŚCI NIE MOŻNA TYLKO POSIADAĆ, NIE MOŻNA JEJ ZUŻYWAĆ. TRZEBA JĄ STALE ZDOBYWAĆ I TWORZYĆ PRZEZ PRAWDĘ.  Choć Ojciec Święty był wymagającym wychowawcą, młodzi słuchali go zawsze. Jego słowa trafiały wprost do ich serc. Wlewał w nie zapał, wolę czynienia dobra, bezwarunkową miłość. Gdy odszedł do Domu Ojca, jego dzieło nie umarło.

Odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi jest organizowana publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”, w której corocznie udział bierze blisko 100 tys. wolontariuszy. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone na stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom oraz studentom, pochodzącym z wiosek i małych miast.

Nasza szkoła czynnie włączyła się w zbiórkę publiczną. Pod nadzorem nauczycieli wzięło udział w akcji 135 uczniów. Uczniowie głównie zrzeszeni w Szkolnym Kole Caritas kwestowali od 9 do 16 października.

Dzień Papieski był dziękczynieniem za lekcję życia i wiary Jana Pawła II oraz dniem modlitw o to, aby jego nauka stała się dla nas rzeczywistością nas wszystkich.

Dodano: 01 Luty 2012