<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 119

ZJAZD SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS W PRATULINIE

29.05 .2018 Szkolne Koło Caritas uczestniczyło w Diecezjalnym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas w Pratulinie wraz z opiekunami p. Mariolą Zozulą i ks. Łukaszem Iwańcem. Wszyscy uczestniczyli we mszy św. oraz w „Poranku talentów”. Ponadto Centrum Wolontariatu przygotowało dla uczestników zjazdu mega atrakcję - grę terenową "200 lat diecezji, 100 lat niepodległości". Przygotowana profesjonalnie przez Nikodema była wyzwaniem dla ponad 800 wolontariuszy, biorących udział w Zjeździe.
Wolontariat jest SUPER!

Dodano: 04 Czerwiec 2018

Dodano: 02 Czerwiec 2018
PROJEKT EDUKACYJNY PT."PATRIOTYCZNA WYCIECZKA ROWEROWA"

W środę 30 maja br. uczniowie klas drugich wybrali się na patriotyczną wycieczkę rowerową po naszej małej ojczyźnie. W ramach realizacji projektu edukacyjnego sami opracowali trasę wycieczki oraz miejsca które chcieliby odwiedzić. Długość trasy wyniosła ponad 30 km i wiodła przez Terebelę, Witulin, Leśną Podlaską, Bordziłówkę oraz Sitnik. To była "żywa" lekcja historii. Opiekunem projektu był p. Grzegorz Chwalczuk.

Dodano: 02 Czerwiec 2018
WYNIKI KONKURSU WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ

Wyniki konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej:

1. miejsce Grzegorz Lustyk kl. II E - 39 pkt.

2. miejsce ex aequo Julia Dębowska kl. II D,  Kacper Kuźmiuk kl. II E, Julia Ulaniuk kl. III A - 34 pkt.

3. miejsce Julia Kozik kl. 2 A - 33 pkt.

Gratulujemy!

Organizatorem konkursu był Pan Grzegorz Chwalczuk.

Dodano: 29 Maj 2018
PODSUMOWANIE PROJEKTU "JAK ZORGANIZOWAĆ SPEKTAKL KOMEDIOWY?" - FOTORELACJA

25 maja 2018r. W naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego klas drugich gimnazjum pt. „Jak zorganizować spektakl komediowy?”. Przedstawienie składało się ze scenek w humorystyczny sposób obrazujących życie typowej szkolnej społeczności. Dialogi przeplatane były układami tanecznymi – w tych momentach do aktorów chętnie dołączała publiczność. Gromkie brawa świadczyły o tym, że spektakl bardzo się spodobał, a grupa projektowa świetnie się spisała.

Dodano: 28 Maj 2018
SZKOLNA WYCIECZKA W BIESZCZADY KLASY 2B ORAZ 2D

W dniach 21-25 maja 2018 r. odbyła się szkolna wycieczka uczniów klasy 2B oraz 2D w Bieszczady. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć wiele atrakcji turystycznych, korzystając przy okazji ze wspaniałej pogody.

Dodano: 27 Maj 2018
PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

24 maja 2018r. w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyło się podsumowanie konkursów przedmiotowych i tematycznych. Podczas uroczystości uhonorowano laureatów konkursów, a także podziękowano dyrektorom oraz nauczycielom za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uzdolnionymi uczniami.

Przypominamy nazwiska laureatów i finalistów z naszej szkoły:

Konkurs z języka rosyjskiego
Laureat: Marta Stańko

Konkurs matematyczny
Laureat: Piotr Sawtyruk
Finaliści: Kacper Kuźmiuk, Damian Łozak

Konkurs polonistyczny
Finalistka: Gabriela Jabłońska

Konkurs historyczny
Finalista: Bartłomiej Danieluk

Konkurs biologiczny
Laureat: Ina Stefaniuk

Dodano: 25 Maj 2018
KONKURS RECYTATORSKI "MIŁOŚNICY ROSYJSKIEJ POEZJI" - FOTORELACJA

15.05.2018r. W naszej szkole odbył się konkurs „Miłośnicy rosyjskiej poezji”. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas gimnazjalnych. Uczestnicy nie tylko wykazali się talentem recytatorskim, ale także wybrali stroje i rekwizyty pasujące do prezentowanych przez nich utworów. Organizatorka konkursu, pani Anna Szewczuk, zadbała o wystrój sali i słodki poczęstunek. Atmosferę umiliły również występy instrumentalne dziewcząt z klasy 3b. Klaudia Kościuk zagrała na gitarze, a Karolina Borkowska na skrzypcach. Na zakończenie wystąpił gościnnie Witold Nowaszczuk z klasy 2d, zdobywca I miejsca w konkursie „Strofy pod samowarem” w Siedlcach.
W jury zasiadły: pani dyrektor Katarzyna Sierpotowska, pani wicedyrektor Bernardeta Mikołajczak oraz nauczycielka języka angielskiego, pani Małgorzata Matwiejuk.

I miejsce – Bartłomiej Danieluk kl. 3e
II miejsce – Julia Abramczuk kl. 3c
III miejsce – Zuzanna Pawłowska kl. 3e
Wyróżnienia – Julia Ulaniuk kl. 3a, Aleksandra Syliwoniuk kl. 3b, Natalia Pilich kl. 3e.

Gratulujemy!

Dodano: 20 Maj 2018
NOC MUZEÓW JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ

Dodano: 17 Maj 2018
POLIGLOCI SĄ WŚRÓD NAS

25.04.2018  w II Liceum Ogólnokształcącym  im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom V  edycji Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych dla szkół gimnazjalnych, w którym uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział . Nasi uczniowi wypadli bardzo dobrze na tle rówieśników z innych szkół.
Gratulujemy uczestnikom jak i ich pedagogom!

Kolejny sukces z języka rosyjskiego Marty Stańko z klasy IId – 1 miejsce (opiekun Anna Szewczuk).
j. angielski
Gabriela Jabłońska z klasy IIIb – wyróżnienie (opiekun Marta Michałowska)
j. niemiecki
Julia Harwacka  z klasy IIc – wyróżnienie (opiekun Katarzyna Borysiuk)