<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 106

NIETYPOWE ZNALEZISKO UCZENNICY NASZEGO ZESPOŁU SZKÓŁ

Na ponad metrowego węża natknęła się w Parku Radziwiłłowskim 13-letnia Karolinka Danieluk, uczennica Szkoły Podstawowej nr 9. Dziewczynka znalazła wygrzewającego się na słońcu gada, podczas spaceru z tatą.

PONIŻEJ LINK DO CAŁEGO ARTYKUŁU:

Dodano: 27 Maj 2017

Szkolny konkurs języka angielskiego dla klas pierwszych odbędzie się 2 czerwca 2017r. (piątek) o 1345 w sali 32.

Szkolny konkurs języka angielskiego dla klas trzecich odbędzie się 7 czerwca 2017r. (środa) o 1430 w sali 32.

Dodano: 26 Maj 2017
NASZE SIATKARKI NA PODIUM W TURNIEJU SIATKÓWKI PLAŻOWEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA

Stella Łukaszuk i Małgorzata Kurasińska 20.05.2017r. rywalizowały w plażówce i zajęły trzecie miejsce. Turniej zorganizowała Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej, a zawodniczki nagrodzono pucharami i koszulkami. Jest to całkiem niezły początek sezonu rozgrywek w siatkówce plażowej.

Dodano: 25 Maj 2017
NIECODZIENNA LEKCJA HISTORII W NASZYM GIMNAZJUM

W wtorek 23 maja naszą szkołę odwiedził prawdopodobnie ostatni żyjący świadek rozstrzelania przez Nazistów grupy bojowników polskiego ruchu oporu na Placu Wolności w Białej Podlaskie w listopadzie 1943r. Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu Karoliny Adamiuk oraz Izabeli Koczkodaj, które są reprezantkami Młodzieżowej Rady Miasta oraz ubiegłorocznymi absolwentkami naszej szkoły. Spotkanie z panią Józefą Stanek, która bardzo ciekawie opowiadała historię swojego życia oraz wojennych zawirowań, było niesamowitym przeżyciem dla uczniów oraz nauczycieli.

Dodano: 24 Maj 2017
PODSUMOWANIE IV EDYCJI BIALSKIEJ LIGI MATEMATYCZNO-FIZYCZNEJ GIMNAZJALISTÓW ORAZ I EDYCJI BIALSKIEJ LIGI BIOLOGICZNO-CHEMICZNEJ GIMNAZJALISTÓW

W piątek 19 maja w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej odbyło się podsumowanie IV edycji Bialskiej Ligi Matematyczno–Fizycznej Gimnazjalistów oraz I edycji Bialskiej Ligi Biologiczno-Chemicznej Gimnazjalistów. W podsumowaniu wzięli udział uczniowie, którzy znaleźli się w finałowej dziesiątce, oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu. Z naszej szkoły w uroczystości uczestniczyło jedenastu uczniów, czworo z nich zajęło czołowe miejsca.

Gratulujemy Uczniom i Nauczycielom!

Dodano: 21 Maj 2017

SIATKARKI ROZPOCZĘŁY SEZON SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

Siatkarki z IIa rozpoczęły przygotowania do udziału w Mistrzostwach Województwa w siatkówce plażowej. Dzięki uprzejmości AWF-u trenują na boiskach do plażówki na ulicy Marusarza (przy nowej hali).
Siatkówka plażowa wymaga  wielkiego wysiłku fizycznego oraz radzenia sobie z wiatrem, słońcem i zapadającym się pod stopami piachem. Ta odmiana siatkówki znakomicie wzmacnia mięśnie i rozwija koordynację ruchową. W naszych czasach największym problemem jest siła. ponieważ wg badań jest ona na bardzo niskim poziomie. Kiedyś ludzie naturalnie ją rozwijali pracując fizycznie, nasze czasy temu nie służą. Zespół siatkówki plażowej liczy dwie osoby na boisku 8×8 metrów. Zespół nie ma zawodnika rezerwowego. Trudna gra, ale świetna rónież w rekreacji np. nad morzem.

Dodano: 20 Maj 2017
PROJEKT EDUKACYJNY PT. "PATRIOTYCZNA WYCIECZKA ROWEROWA"

W piątek 19 maja uczniowie klas drugich wybrali się na patriotyczną wycieczkę rowerową po naszej małej ojczyźnie. W ramach realizacji projektu edukacyjnego sami opracowali trasę wycieczki oraz miejsca które chcieliby odwiedzić. Długość trasy wyniosła 36 km i wiodła przez Sitnik, Swory, Woroniec, Sycynę, Styrzyniec oraz Porosiuki. To była "żywa" lekcja historii. Opiekunem projektu był p. Grzegorz Chwalczuk.

WIOSNA

Dodano: 19 Maj 2017
WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

10.05.2017 r. w Chełmie odbył się Finał Wojewódzki Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców. Reprezentacja naszego gimnazjum zajęła drugie miejsce!

Do zawodów przystąpiło 5 najlepszych drużyn ze Szkół Gimnazjalnych Województwa Lubelskiego (Gimnazjum nr 5 z Lublina, Gimnazjum nr 2 z Kraśnika, Gimnazjum nr 2 z Biłgoraja, Gimnazjum z Konstantynowa i Gimnazjum nr 6 z Białej Podlaskiej). Drużyna Gimnazjum nr 6 była najmłodszą drużyną na tym Finale, trzymamy mocno kciuki za rok!

Reprezentacja koszykarzy: Jakub Chmielowiec kpt., Maciej Denisiuk, Bartłomiej Filipiuk, Filip Izdebski, Adrian Kowalczuk, Rafał Kościuczuk, Filip Maliszewski, Mateusz Trocewicz, Kacper Żuk.

Przygotowaniem reprezentacji do zawodów zajęła się pani Małgorzata Denisiuk.

Dodano: 17 Maj 2017

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 106