<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] >>> ... z 116

SPOTKANIE KLUBU KSIĄŻKI

23 marca 2018r. odbyło się spotkanie Klubu Książki „Westeros”. Omówiono „Ostatnie życzenie” Andrzeja Sapkowskiego i wybrano kolejną powieść do przeczytania – „Pana lodowego ogrodu” Jarosława Grzędowicza.

I MIEJSCE W FINALE MIASTA W TENISIE STOŁOWYM

Paweł Szymczuk z kl. IIIA zajął I miejsce w Finale Miasta w Tenisie Stołowym. Zawody odbyły się 23.03.2018r. w Gimnazjum Rzemieślniczym w Białej Podlaskiej. Naszą szkołę reprezentowali również: Oliwia Chmielowiec z kl. IIA, Aleksandra Chomiuk z kl. VIIC oraz Sebastian Chmielewski z kl. IIB.

TRZECIE MIEJSCE NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

23 marca 2018r. w ZDZ w Białej Podlaskiej odbył się konkurs piosenki obcojęzycznej pod hasłem „Moje serce to jest muzyk”. Uczestnicy wykonywali piosenki w języku angielskim i rosyjskim.

Naszą szkołę reprezentowała Ola Hryciuk z kl. 2a, która przy własnym akompaniamencie na ukulele zaśpiewała piosenkę pt. „Let Her go”. Do występu pomogła jej się przygotować nauczycielka języka angielskiego, pani Aleksandra Brzezińska-Wac.

Wyniki:
1. Agata Arasymowicz z Gimnazjum Katolickiego
2. Maciej Golba z ZS w Łomazach
3. Aleksandra Hryciuk z ZS w Białej Podlaskiej
Wyróżnienie – Michalina Artecka z ZPO w Chotyłowie

Gratulujemy!

III EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO

W piątek 16 marca 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej odbył się finał III edycji Konkursu Historycznego. Uczniowie Jakub Sobolewski, Bartosz Sosnowski i Bartłomiej Danieluk zajęli II miejsce w rozgrywkach drużynowych.

Dodano: 19 Marzec 2018
PODSUMOWANIE BIALSKIEJ LIGI PRZYRODNICZEJ - FOTORELACJA

13.03. 2018 w naszej szkole odbyło się podsumowanie Bialskiej Ligi Przyrodniczej. Do udziału w zmaganiach Ligi zaprosiliśmy uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych z terenu miasta. Na zaproszenie odpowiedziało 133 uczestników ze szkół podstawowych w Białej Podlaskiej nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9 oraz ze SP w Sławacinku Starym. Zmagania odbywały się w 4 etapach, które przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół w Białej Podlaskiej.

I Organizm człowieka – pani Bożena Gromadzka
II Planeta Ziemia - pani Mariola Zozula
III Bliżej chemii - pani Agnieszka Kasak
IV Blizej fizyki – pani Agnieszka Dudyk

Każdy etap był podsumowany i mogliśmy zawsze liczyć na słodki upominek od pomysłodawcy konkursu pana Andrzeja Pawlika. Uczestnicy Bialskiej Ligi Przyrodniczej i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dodano: 18 Marzec 2018

Wyniki Konkursów Przedmiotowych Organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018

Laureaci:

Marta Stańko z języka rosyjskiego

Ina Stefaniuk z biologii

Piotr Sawtyruk z matematyki

Finaliści:

Kacper Kuźmiuk z matematyki

Damian Łozak z matematyki

Gabriela Jabłońska z języka polskiego

Bartłomiej Danieluk z historii

Gratulujemy sukcesu!

Dodano: 18 Marzec 2018
Dzień Liczby Pi

W środę 14.03 obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.
Nauczyciele matematyki organizowali konkursy i zabawy z liczbą Pi, aby pokazać, że matematyka to nie tylko cyfry, wzory i trudne zadania, ale również ciekawa przygoda i mnóstwo zabawy.
Początek rozwinięcia liczby Pi: 3,141592653589793238462643383279...
Podziwu godna liczba Pi trzy koma jeden cztery jeden...

Dodano: 16 Marzec 2018
NASI UCZNIOWIE ZWYCIĘZCAMI W KONKURSIE MATEMATYCZNYM

W piątek 9 marca 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej odbył się finał III edycji Konkursu Matematycznego Krasz-Mistrzowie
Matematyki
, w którym wzięło udział 10 dwuosobowych drużyn, które rywalizowały o zaszczytne I, II i III miejsce oraz o Puchar Dyrektora Szkoły.

Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązywaniu zadań zamkniętych wyświetlanych na projektorze. Sześć szkół gimnazjalnych zakwalifikowało się do części II . Polegała ona na rozwiązaniu pięciu zadań otwartych o zróżnicowanym stopniu trudności i różnej liczbie punktów.

Po sprawdzeniu wszystkich prac Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców.

I miejsce: PG nr 6 w Białej Podlaskiej, skład drużyny: Maciej Piszcz i Oliwia Remiszewska.
II miejsce: PG nr 1 w Wisznicach, skład drużyny: Mikołaj Rozwadowski i Gabriel Zając.
III miejsce: PG w Sosnówce, skład drużyny: Honorata Hołowieniec i Jakub Stachyra.

Wręczenie dyplomów odbyło się 9 marca 2018 r. o godz. 13.00. Dyrektor szkoły mgr Ireneusz Szubarczyk pogratulował młodzieży wiedzy matematycznej, a wszystkim opiekunom podziękował za przygotowanie młodzieży do konkursu. Następnie zdobywcom I, II i III miejsca wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwycięska
drużyna otrzymała Puchar Dyrektora Szkoły.

Dodano: 15 Marzec 2018
WYNIKI KONKURSU SPRAWNOŚCI JĘZYKOWYCH DLA KLAS TRZECICH

Mamy wyniki Konkursu Sprawności Językowych dla klas trzecich!
Po trzech etapach najlepsi okazali się:
1 Filip Izdebski z kl. 3b
2 Wiktoria Pietrykowska z kl. 3c
3 Karolina Korpysz z kl. 3e

Gratulujemy!
Brawa należą się także uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w poszczególnych etapach konkursu.
Etap II sprawdzał umiejętność pisania. Najmocniejsi w tej dziedzinie okazali się:
1 Filip Izdebski, Karolina Korpysz, Wiktoria Pietrykowska
2 Bartłomiej Danieluk, Natalia Pilich, Ina Stefaniuk, Gabriela Jabłońska, Oliwia Remiszewska

3 Izabela Czyż
W etapie III najlepszą znajomością reguł gramatycznych wykazali się:
1 Iga Zasadzka
2 Ina Stefaniuk
3 Karolina Korpysz

Konkurs zorganizowały panie: Aleksandra Brzezińska-Wac i Marta Michałowska.

Szczegółowe wyniki:
Klasyfikacja po trzech etapach.pdf