Aktualności

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 111

 

 

 

 

Dodano: 14 Grudzień 2017
II ETAP BIALSKIEJ LIGI PRZYRODNICZEJ

12 grudnia 2017r. w naszej szkole odbył się II etap Bialskiej Ligi Przyrodniczej pt. "Planeta Ziemia".

 

Dodano: 14 Grudzień 2017
NASZA UCZENNICA W W PROGRAMIE STYPENDIALNYM "LUBELSKIE WSPIERA UZDOLNIONYCH 2017-2018"

 

Dodano: 14 Grudzień 2017
JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Jarmark Bożonarodzeniowy

W programie:

15 grudnia (piątek) stoiska wystawców czynne w godzinach 10.00-16.00
godz. 10.00 - Świąteczne prezentacje przedszkolaków i uczniów bialskich placówek oświatowych, w tym laureatów Miejskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek ,,Maleńka Miłość'.
godz. 11.00 Oficjalna inauguracja Jarmarku
godz. 11.15 c.d świątecznych prezentacji przedszkolaków uczniów bialskich placówek oświatowych, w tym laureatów Miejskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek ,,Maleńka Miłość'.
godz. 14.00-16.00 muzyka świąteczna ze sceny

16 grudnia (sobota) stoiska wystawców czynne w godzinach 10.00-16.00
godz. 10.00- świąteczne prezentacje grup artystycznych Bialskiego Centrum Kultury im. B.Kaczyńskiego oraz bialskich klubów seniora
godz. 11.30 - świąteczne animacje kulturalne w wykonaniu studentów PSW im. Papieża Jana Pawła II
godz. 12.00 – STÓŁ WIGILIJNY – Spotkanie Opłatkowe Mieszkańców Białej Podlaskiej: - odczytanie fragmentów Ewangelii o Narodzeniu Jezusa Chrystusa
- życzenia Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka i JM Rektora PSW im. Papieża Jana Pawła II prof. zw. dr hab. Józefa Bergiera
- błogosławieństwo opłatków
- wspólne dzielenie się opłatkiem
- spożywanie pokarmów przygotowanych w ramach stołu wigilijnego
godz. 12.20 – świąteczne animacje kulturalne w wykonaniu studentów PSW im. Papieża Jana Pawła II
godz.13.00 - świąteczne prezentacje grup artystycznych Bialskiego Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego oraz bialskich klubów seniora
godz. 14.00-16.00 muzyka świąteczna ze sceny

Dodano: 12 Grudzień 2017
Wycieczka do Białegostoku

 6.12.2017r  z okazji Mikołajek  klasa 2a i 2e pojechała na wycieczkę do Białegostoku.  Uczniowie oglądali spektakl  „Kwartet dla czterech aktorów”, zwiedzili Pałac Branickich, uczestniczyli w warsztatach i tworzyli świąteczne odlewy gipsowe.

 

Dodano: 12 Grudzień 2017
KONKURS HISTORYCZNY „MÓJ REGION” 2018

Pan Grzegorz Chwalczuk przyjmuje zgłoszenia do udziału w konkursie historycznym "Mój region" 2018 organizowanym przez Muzeum Południowego Podlasia.

Dodano: 11 Grudzień 2017
PODSUMOWANIE AKCJI

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice, Pracownicy Szkoły!

 

Za nami Finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka 2017. Po raz drugi z wielkim sukcesem przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę Rodzinie, którą wybraliśmy i wsparliśmy w tej akcji.


Dzięki Waszej ofiarności, pomocy i zaangażowaniu zaspokoiliśmy potrzeby Naszej Rodziny, spełniliśmy ich marzenia, przywróciliśmy wiarę w ludzi i lepsze jutro.


Głęboko wierzę, że obdarowana rodzina poprzez otrzymane wsparcie łatwiej będzie pokonywać codzienne przeszkody, w spokoju spędzi święta Bożego Narodzenia oraz z nadzieją wkroczy w Nowy Rok.


Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Nasza Rodzina otrzymała wszystkie rzeczy o które prosiła oraz dodatkowo nową kuchenkę gazową z oprzyrządowaniem i mikser z miską obrotową. Rodzina prosiła o rzeczy, których nie ma w domu, ale kiedy do szkoły dotarła informacja, że kuchenka gazowa z której korzystają zagraża ich bezpieczeństwu postanowiliśmy pozyskać ten sprzęt. Dodatkowo postaraliśmy się o mikser, który był marzeniem Mamy Rodziny, kobiety chorej na stwardnienie rozsiane, a o który nie miała odwagi prosić. Dodatkowo wsparliśmy Szlachetną Paczkę przygotowywaną przez Szczep Harcerski GENUS w Białej Podlaskiej. W ramach tej współpracy dołożyliśmy do paczki niezbędne artykuły gospodarstwa domowego, żywność i środki czystości.


Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli wesprzeć Szlachetną Paczkę. Po raz kolejny jako Społeczność Szkolna pokazaliśmy, że „Lubimy ludzi”, jesteśmy empatyczni i otwarci na drugiego człowieka.


Drodzy Uczniowie dziękuję Wam za wszelkie działania na rzecz Szlachetnej Paczki, za to, że potrafiliście zaangażować swoich bliskich w tą akcję.


Szanowni Rodzice i Pracownicy Szkoły dziękuję Wam za pokazanie drugiemu człowiekowi, że jego los nie jest dla Was obojętny.


Było mi niezmiernie miło przebywać w sztabie Szlachetnej Paczki wraz z moimi uczniami i współpracownikami, którzy wspomagali organizacyjnie finał tej akcji. Cieszy mnie, że spotkałam tam uczniów, rodziców, nauczycieli naszej szkoły, którzy jako wolontariusze i darczyńcy zaangażowali się w tą akcję.


Dziękuję wszystkim, że w tym przedświątecznym okresie znaleźliście czas, chęci i środki, by wesprzeć ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka.

 
dyrektor szkoły
Katarzyna Sierpotowska

 

Dodano: 09 Grudzień 2017
FINAŁ XVII EDYCJI SZLACHETNEJ PACZKI

Rozpoczął się finał XVII edycji Szlachetnej Paczki. Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z nas myśli już o prezentach dla swoich najbliższych i wpada w zakupowy szał. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na obdarowywanie najdroższych im osób. Z pomocą, jak co roku, przychodzi Szlachetna Paczka i ludzie, którzy uczestniczą w tej akcji. Tradycyjnie już w akcję zaangażowali się również uczniowie, rodzice oraz pracownicy naszej szkoły. Dziś przekazaliśmy dary dla potrzebującej rodziny.

Dodano: 09 Grudzień 2017
PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY Z OPERONEM

W wtorek 6 grudnia rozpoczęły się próbne egzaminy gimnazjalne. Pierwszego dnia uczniowie piszą część matematyczno-przyrodniczą, kolejnego dnia częśc humanistyczną zaś w czwartek czeka ich egzamin z języka obcego.

Życzymy powodzenia!

Dodano: 06 Grudzień 2017
ŻYCZENIA OD MINISTER EDUKACJI Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza serdecznie dziękuję wszystkim Wolontariuszom za ich dobrowolną i bezinteresowną pracę.

Dziękuję za szacunek i pomoc drugiemu człowiekowi, wrażliwość na potrzeby innych, kreatywność i otwartość na świat.

Życzę dalszych sukcesów w podejmowaniu działań na rzecz społeczności szkolnej oraz lokalnej.

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

Dodano: 05 Grudzień 2017

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 111

Odwiedzin: 168697
Plan lekcji Dzwonki Kalendarz Zebrania z rodzicami Kontakt
Projekt i wykonanie: Orange Computers