<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 122

I MIEJSCE NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE HISTORYCZNYM

W dniu 15 marca 2019r. odbył się finał Konkursu Historycznego im. J.I Kraszewskiego w I LO w Białej Podlaskiej. W konkursie wzięło udział 12 szkół powiatu bialskiego. W kategorii indywidualnej i drużynowej.

Nasi uczniowie zajęli:

I miejsce indywidualnie : Jakub Sobolewski z klasy VII b

I miejsce drużynowo: Wiktor Wilcząb z klasy IIIc oraz Jakub Sobolewski z klasy VII b.

W rozgrywce w formie 1 z 10 pokonali wszystkie zespoły.

Dodano: 26 Marzec 2019
WIZYTA PRZEDSTAWICIELI FIRMY EDWOOD

W piątek 22 marca br. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele firmy Edwood, rodzinnej firmy zajmującej się przetwórstwem drewna dębowego, która jest jednym z największych pracodwaców w naszym regionie. Podczas prezentacji młodzież dowiedziała się o specyfice pracy w fabryce, możliwości odbycia szkolnych praktyk w zawodzie stolarz czy dofinansowania pożadanego kierunku studiów.

Dodano: 26 Marzec 2019
III ETAP BIALSKIEJ LIGI PRZYRODNICZEJ - FOTORELACJA

Dodano: 21 Marzec 2019
WYJAZD NA MECZ LOTTO EKSTRAKLASY

W sobotę 16 marca br. nasi uczniowie wraz z rodzicami oraz opiekunami wybrali się na mecz Lotto Ekstraklasy pomiędzy drużynami Jagiellonii Białystok, wicemistrza Polski 2018, i Korony Kielce. Mecz obfitował w wiele ciekawych akcji i ostatecznie zakończył się rezultatem 1:3 dla drużyny z Kielc. Mimo przegranej, nasi uczniowie mieli okazję zwiedzenia stadionu klubu z Podlasia, na którym tego dnia zasiadło ponad 7000 osób. Celem wyjazdów na mecze piłki nożnej najwyższego szczebla jest integracja społeczności szkolnej oraz popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Organizatorem wyjazdu był p. Grzegorz Chwalczuk a opiekunami p. Krzysztof Domanowski, p. Robert Mazur oraz p. Aneta Hetmańczyk.

Dodano: 17 Marzec 2019

Wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego

Kuratora Oświaty 2018/2019.

Konkursy dla uczniów gimnazjum.

Laureaci konkursu matematycznego:

Kacper Kuźmiuk

Damian Łozak

Laureatka konkursu języka niemieckiego:

Julia Harwacka

Laureaci konkursu języka rosyjskiego:

Marta Stańko

Lizaveta Simakovich

Witold Nowaszczuk

Finalista konkursu fizycznego:

Paweł Wyrodek

Konkursy dla uczniów szkoły podstawowej.

Laureatka konkursu języka angielskiego:

Oliwia Kołodziej

Laureat konkursu geograficznego:

Maciej Stola

Laureat konkursu historycznego:

Jakub Sobolewski

Laureaci konkursu języka rosyjskiego:

Ilya Latushko

Aryna Pekarskaya

Laureaci konkursu matematycznego:

Mateusz Korniluk

Maciej Stola

Finaliści konkursu matematycznego:

Paweł Mańko

Krzysztof Onyszczuk

Wanda Pajczuk

Ewa Ciejpa-Klimaszewska

Łukasz Panasiuk

Joanna Maruszak

Karolina Danieluk

Bartłomiej Gała

Paweł Witnik

Finalistka konkursu polonistycznego:

Aleksandra Łukaszuk

Gratulujemy !!!!!!

Dziękujemy Rodzicom za pomoc przy organizacji konkursów.

I. MIEJSCE NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE MATEMATYCZNYM

Damian Łozak i Kacper Kuźmiuk zajęli I miejsce w Konkursie Matematycznym "Krasz -Mistrzowie Matematyki" w ramach Akademii Młodego Licealisty.

WYCIECZKA ROWEROWA PATRIOTYCZNA

Chcesz przeżyć rowerową przygodę i dowiedzieć się o historii naszego regionu? Pan Grzegorz Chwalczuk szuka 13 chętnych śmiałków na rowerową wycieczkę szlakiem mogił polskich żołnierzy i ofiar wojen które pochłonęły wiele ofiar w ich trakcie na naszych terenach. Przewidywana trasa Biała Podlaska - Grabanów - Kaliłów - Woskrzenice - Las Hola - Husinka - Michałki - Rokitno - Kaliłów - Biała Podlaska. Do przebycia około 40-45 km piękną aczkolwiek wymagającą trasą. Planowany termin 10 maja nieprzypadkowo zbiega się z datą zakończenia II Wojny  Światowej. Wymagania: dobry humor, chęci, sprawność fizyczna, sprawny rower (to najważniejszy warunek) i pogoda, najlepiej słoneczna. Zapraszam do kontaktu zainteresowanych śmiałków obu płci na żywą lekcję historii.

Dodano: 11 Marzec 2019
CYKL KONCERTÓW "ZAPUSTY NA PODLASIU"

10 koncertów w ramach cyklu “Zapusty na Podlasiu” Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” będzie można zobaczyć od 27 lutego do 8. marca 2019 roku w takich miejscowościach, jak: Kodeń, Wisznice, Biała Podlaska, Sławacinek Stary, Janów Podlaski oraz Międzyrzec Podlaski.

Jeden z koncertów odbędzie się w naszej szkole 1 marca o 1000.

Link do pełnego artykułu w Radio Biper:

www.radiobiper.info/2019/02/15/cykl-koncertow-zapusty-na-podlasiu-zaproszenie/

Dodano: 18 Luty 2019
SUKCES NASZEJ UCZENNICY W OGÓLNOPOLSKIM PLEBISCYCIE

Przewodniczka Anna Daniłko otrzymała nominację w ogólnopolskim plebiscycie "Niezwyczajni" dla najlepszych instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego. Znalazła się w finałowej piątce w kategorii „Młody lider”, a została wybrana spośród kilkudziesięciu kandydatów, wyłonionych wcześniej na poziomie województw. Ania została doceniona między innymi za działalność w 19. Bialskiej Gromadzie Zuchowej "Tęczowi Spryciarze", która funkcjonuje w naszej szkole.

infomacja prasowa. pdf

Dodano: 10 Luty 2019