Biblioteka - Aktualności

WYSTAWA POŚWIĘCONA ŚW. JANOWI PAWŁOWI II

Uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć w bibliotece wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Ekspozycja została przygotowana przez panie bibliotekarki w związku z przypadającą 16 października rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Pani Urszula Szafrańska-Daniluk opowiedziała oglądającej wystawę młodzieży o historii najciekawszych eksponatów oraz przypomniała sylwetkę Jana Pawła II.

Dodano: 14 Październik 2017
KONKURS NA ILUSTRACJĘ DO KSIĄŻKI

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w szkolnym konkursie literacko-plastycznym. „Konkurs na ilustrację do książki” został zorganizowany przez panią Urszulę Szafrańską-Daniluk i pana Wojciecha Żulińskiego.

I miejsce zajęły Sandra Kasperuk z kl. III b oraz Maria Szewczyk z kl. III a
II miejsce zajęła Martyna Władyczuk z kl. I d
III miejsce zajęła Michalina Wróbel z kl. III b.

Gratulujemy!

Dodano: 11 Maj 2017
WYSTAWA Z OKAZJI DNIA KOBIET

8 marca to dzień wyjątkowy dla kobiet i dziewcząt. Obchodzą one swoje święto nazwane „Dzień Kobiet”. Święto to zostało ustanowione w 1910r., jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Kobiety, dziewczęta są bohaterkami wielu powieści.

W bibliotece szkolnej, wybrałyśmy ze zbiorów książki, które w tytule zawierają imię żeńskie. W ten sposób powstała wystawa. Zachęcamy do oglądania i czytania.

Dodano: 08 Marzec 2017
ROK 2016 ROKIEM HENRYKA SIENKIEWICZA

W  roku 2016 przypada 170 rocznica urodzin i 100 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza. Urodzony w Woli Okrzejskiej był pisarzem docenianym, jego powieści i relacje z podróży cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Jako pierwszy polski pisarz otrzymał literacką Nagrodę Nobla za „wybitne osiągnięcia w dziedzinie eposu” i „rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha narodu” – takimi słowami uzasadniono przyznanie Sienkiewiczowi tej największej nagrody.

Dodano: 27 Listopada 2016